Vienreizējas lietošanas kino [filma: The Call / Palīgā sauciens]

 

Režisora Brad Andersen darbība ir ar ļoti mainīgiem panākumiem, turklāt ar tendenci pasliktināties. Nemācēšu spriest par viņa veikumiem TV sfērā, jo neesmu redzējis, bet domāju, ka pēc filmas Vanishing on 7th Street reti kurais varēja cerēt uz reiz divu ļoti labu filmu (The Machinist, Happy Accidents) režisora atgūšanos. Ja ne minēto filmu līmenī, tad vismaz, salīdzinot ar Vanishing on 7th Street, krietnu uzlabojumu.

Nepārprotiet, Halle Berry nav pēkšņi atkodusi, kā izvēlēties labas lomas, kurās varbūt atkal varētu atrakt rūpīgi slēpto aktiertalantu. Vienkārši nevēlos pieņemt faktu, ka viņas Oskars par Monster’s Ball ir tikai kādu apstākļu sakritība un viņa ir tik draņķīga, ok viduvēja, aktrise kā viņas pēdējo desmit gadu lomas. Kā arī nevēlos iegalvot, ka režisora Brad Andersen jaunākais veikums, filma The Call / Palīgā sauciens, ir kas īpašs un unikāls. Gluži otrādi. Bet!

Lai arī filmas treileris diezgan precīzi noraksturo filmu, tas ir ļoti nepateicīgs kā reklāmas līdzeklis. Tas pastāsta par daudz un liek uzsvaru uz vājākajiem filmas elementiem. Godīgi sakot, man nebija nekādu cerību uz to, ka no The Call seansa varēs iznākt ar kaut mazu kripatiņu pozitīvām emocijām. Kā izrādījās gaidas (expectations) bija sasniegušas “pareizo” līmeni, jo, lai arī ar milzīgiem sižetiskajiem caurumiem un gūzmu nejēdzību, Brad Andersen jaunākā filma ir krietns vidējas klases spriedzes trilleris, kas pozitīvā ziņā atgādina kādu no TV modernajiem izmeklēšanas seriāliem (CSI, NCIS, Criminal Minds).

Sižets ir gaužam vienkāršs, dažbrīd absurds un paredzams (līdz pēdējām 10 minūtēm), bet tas netraucē, jo atgādina klasisku un labi nostrādātu deviņdesmito gadu lielbudžeta vieglas spriedzes filmu, kurā līdzpārdzīvojums un emocionālā sasaiste ar galvenajiem varoņiem ir vienādā līmenī ar atlikušās kolas un popkorna līmeni. Jā, filmas noslēguma daļā, kad minētie našķi ir galā, filma kļūst pavisam nejēdzīga, bet arī tas, brīnumainā kārtā, kopējam tēlam nespēj kaitēt, jo viss iepriekš redzētais nosacīti gatavo skatītāju uz finālu, kas nebūs raksturojams ar vārdiem: labs, apmierinošs, loģisks.

The Call ir spilgts piemērs, kā ar ļoti viduvējām sastāvdaļām ir iespējams panākt baudāmu filmu. Izteiktu izklaides filmu, par kuras eksistenci neatcerēsies jau pēc nedēļas un tas pat nav jāuztver negatīvi. Tā vienkārši ir. Vienreizējas lietošanas produkts, kas nepārprotami jau uz tā lietošanas beigām atgādina par savu neatgriezeniskumu.

Tādēļ, ja uzskatāt Halle Berry par pievilcīgu, Criminal Minds un līdzīga tipa seriālus par saistošiem, filma The Call būs gana laba izklaide, kas uzturēs spriedzi līmenī, kad tā nekļūst apnicīga, sižetiski nevilcināsies ilgos un šeit liekos galveno varoņu dzīves izklāstos un būs baudāma pateicoties vidēji ātrajai gaitai.

stars 3