Viss ir lieliski! [filma: Lego Movie / Lego Filma]

 

Skeptiķiem un visiem tiem, kuriem jau ideja vien par sensenās rotaļlietas – Lego klucīšu pārtapšanu pilnmetrāžas spēlfilmā šķiet pilnīgs absurds un uzdzen šermuļus, man ir sakāms tikai viens – īsa jums tā atmiņa. Man patiešām nešķiet, ka ir liela atšķirība starp runājošu rotaļlietu kovboju no visiem zināmās Toy Stoy un izteiktā meksikāņu akcentā vervelējoša dinozaura no Walking with Dinosaurs. Turklāt visādi brīnumi pieredzēti vēl pirms pēdējā desmitgadē uzplaukušā sintētisko multiplikāciju filmu biznesa. Jau Disneja klasikā Skaistule un Briesmonis pieredzējām sociāli aktīvus galda piederumus, romantisku svečturi un jancīgu pulksteni. Nemaz nerunāsim par 1939. gada filmā Wizard of Oz notiekošo. Galu galā nav taču tik būtiski, kas izklaidē. Galvenais – kā to dara, un Lego klucīšu filma to dara pirmklasīgi, turklāt ļoti daudzpusīgi.

 

Manuprāt, animācijas filma, hiper-komēdija Lego Movie ir daudz organiskāks izstrādājums nekā, teiksim, citas rotaļlietu izstrādājumu ražotājfirmas Hesbro Holivudizētās miljonu vācelītes Transformer un G.I.Joe franšīzes. Bet, ja jau tās ir akceptētas un top arvien jauni rotaļlietu lielekrāna piedzīvojumi, kuri nes miljonos mērāmus kases ienākumus, tad jau laikam ir tikai loģiski neapstāties tikai pie šīm, teorētiski vieglāk ekranizējamām rotaļlietām. Tāpēc arī šogad esam piedzīvojuši Lego klucīšu filmu, jau kādu laiku tiek perināta “tēmē un šķaidi” spēles Angry Birds filma, bet pavisam nesen apstiprinātas baumas par dusmīgo zaķu Rabbids filmu (nē, tā nebūs David Lynch 2002. gada īsfilmas pilnmetrāžas versija).

 

No vienas puses ir jau jokaini un savā būtībā stipri pēc aprobežotības smakojošas idejas multenēm, bet tad atcerēsimies un salīdzināsim, kādas šausmas tiek ikdienu rādītās Cartoon Network un kas ir labākais pagājušā gada ienesīgākās mulfilmas Dispicable Me 2 svarīgākā sastāvdaļa – ņiprie, dzeltenie puļķīši Minjoni. Tie pilnīgi noteikti ir daudz nekaitīgāka izklaide par Cartoon Network repertuāra Almost Naked Animals un Secret Mountain Fort Awesome personāžu idiotiskajiem “piedzīvojumiem”.

 

Patiesībā Lego Movie ir pilnīgi kaut kas cits un pat ne attāli līdzīgs produkts visiem iepriekš minētajiem piemēriem. Lego Movie ir izteikti ironiskā stilā ieturēts “one of a kind”, Holivudai tik pazīstamais, stāsts par bezsejas mietpilsoni, kuram ir lemts būt tam īpašajam, kas izglābs… labi, nav būtiski. Galvenais, ka runa nav par pasaules glābšanu, bet gan radošā gara veicināšanu un pozitīvi dumpinieciskās nostājas produktīvo aspektu.

 

Lego Movie tiek ieskicētas desmitiem mūsdienu popkultūras aplamības un trāpīgi apsmieta mūsdienu patērētājsabiedrības absurdā daba. Sižetiskajā līnijā iepītas neskaitāmas klasisku filmu ainas un viegli atpazīstami elementi. Bet, kas būtiski, Lego Movie sevišķi aktīvais brīžam karuselim līdzīgais temps un informācijas pasniegšanas veids ir vienlīdz saistošs gan pieaugušiem, gan tiešajai mērķauditorijai – bērniem. Un šoreiz tie nav tikai tukši reklāmas vārdi.

 

Iesaku visiem!

.

Vērtējums: 4 / 5

.