Zvaigžņu prinča piedzīvojumi [filma: Guardians of the Galaxy / Galaktikas Sargi]

Godīgi sakot, es jau vairs neticēju, ka teiciens “ja grib, tad var” vēl ir attiecināms uz Marvel komisku filmām. Tās, kā jau esmu iepriekš minējis ar savu kopumā interesanto “universa” formu un mijiedarbību, ir sevi sačakarējušas līdz līmenim, ka atgādina kāda prātam neaptverama seriāla kārtējo sēriju, kur pārsteiguma moments tuvinās nullei – formula pēc formulas – kaut kā jau pieckārtīgi jāatpelna filmā ieguldītā nauda.

.

Ar (nu jau) Marvel jauno cerību, iepriekš mazpazīstamo supervaroņu superkomandu, kas sevi naivi lecīgā manierē dēvē par Guardians of the Galaxy, studija ir ne tikai atsvaidzinājusi skatu uz komiksfilmām, bet, pateicoties pavisam citādam uzstādījumam un pasniegšanas veidam, atvērusi durvis paprāvam dažnedažādu turpmāko komiksu ekranizāciju paveidiem. Šī filma apliecina, ka skatītājam arī kinoteātra repertuārā ir interesants (jo TV ekrānā tas jau vairākus gadus ir standarts) dīvainais vienpaša tipāžs, antivaroņi un gaužam neveiklie (it kā) supervaroņi. Bet nejauciet tos ar Kick-Ass, Super, Griff the Invisible tipa apzināti un reālistiskā veidā kariķētie nošļukušo bikšu dibenu supervaroņu ekranizācijām, kas nu jau, paldies Holivudas dieviem, nogrimst padibenēs. Guardians of the Galaxy supervaroņu (vairāk jau citplanētiešu) komanda saglabā to noslīpēto Marvel varoņu glancēto “kaut kas super-maskulīns un satraucošs” atmosfēru, bet, pateicoties režisoram James Gunn, spējusi atkāpties no monotonās nots, kas manās acīs strauji gremdē Marvel radošo pieeju savām filmām, pasniedz šo piedzīvojumu stāstu tikpat jautri un uzbur tikpat bērnišķīgi patīkamu atmosfēru kā tas bija VHS laikos, kad katra supersprādzienu, krāsaino blīkšķu filma bija notikums.

.

Ja man būtu jāraksturo šīs filmas atmosfēra, šķiet tuvākais būtu Indiana Jones un Fifth Element mikslis ar Star Wars un Total Recall starpgalaktikas puscilvēku viepļiem, kuri, kā jau tas mums ir pašsaprotami, iestājas par tām pašām lietām kā mūsu planētas iedzīvotāji.

.

Viennozīmīgi patīkamākais šīs filmas (arī Holivudas) atklājums ir reiz apaļīgais aktieris Chris Pratt no seriāla Parks and Recreation. Viņš sakopies lomai, kā jau tas supervaroņu filmām pienākas, ne pa jokam un, kā redzams internetos, uzreiz ir interesantākais un iekārojamākais aktieris. Tavu pārsteigumu – viss ir relatīvs.

.

Nobeigumam tikai jāpiebilst, ka saistībā ar šo filmu esmu saņēmis komentārus, kas skan aptuveni tā: “man tās komiksu un Zvaigžņu karu filmas nepatīk, bet šī bija ļoti kruta” – spriediet paši, bet jā, beidzot un cerams ne pēdējo reizi Marvel ir paveicis ko īpašu un interesantu. Guardian of the (fucking) Galaxy ir kārtīga un pilnasiņu popcorn filma, vislabākajā tās nozīmē.

 

P.S. Jā, tā ir tā filma ar runājošo koku un dusmīgo jenotu.

.

Vērtējums: 4 / 5

.