2013.g. Aprīļa Labākās & Sliktākās filmas

LABĀKĀS

Pieczvaigžnieces un Četrzvaigžnieces:

.

Upstream Color 2013

4 stars

Šķiet, katrā skatīšanās reizē skaņu, notikumu un bildes slāņos varēs izlobīt ko jaunu un neredzētu (nesaskatītu). Kā arī katrs, iespējams, šajā filmā redzēs dažādu vēstījumu.
Šoreiz un man tas bija stāsts par reliģijas (atkal jau) spēku un pielietojuma virzienu. Vienot vai graut cilvēku komūnas, dziedēt vai izmantot un iznīcināt cilvēkus – vienlīdz iespējami scenāriji pielietojot vienus un tos pašus instrumentus.

.

The Place Beyond the Pines 2013

4 stars

Skaisti nofilmētais trīsdaļīgais stāsts ar izciliem aktierdarbiem diemžēl sagrābjas tik daudz, ka nav spējīgs visu pacelt. Vismaz ne visur un vienlīdzīgā augstumā. Gadījums, kad vienlaicīgi filma ir par īsu un par garu. Epizodiskums un stāsta vēriens nespēj organiski līdzpastāvēt, tādēļ uz beigām (nomainoties galvenajiem varoņiem) šķiet mākslīgs un izpildījums mazliet klišejisks.
Lai vai kā kopumā ļoti spēcīgs un skaudrs stāsts par dzīves nogurdinātiem un apbružātiem cilvēkiem, to grēkiem un atbildību.

.

The Silence 2013

4 stars

Detektīvdrāma, kuras atmosfēra un apspiesta ļaunuma sajūta ir pārāka par sižetisko attīstību. Vismaz izmeklēšanas aspektu. Ārkārtīgi efektīgi nofilmēta divu slimu cilvēku (draudzība) attiecības, kuru turpināšanai ir jāupurē pārāk daudz.
Meistarīgi veidota spriedze ar noslēpumainības pieskaņu.

.

To the Wonder 2013

4 stars

Visprecīzāk raksturot Terrence Malick pēdējos divas un, ņemot vērā tēmas un projektiem piesaistītā operatora rokrakstu, arī turpmākās divas filmas var ar diviem vārdiem – vizuālā dzeja. Vai nu to spēj pieņemt vai nē, šeit nebūs vidusceļa. Šīs filmas ir tik tukšas vai piepildītas cik paša iztēle tās spēs aizpildīt. Tās ir skices un divrindes, kurām jākalpo kā aizmetņiem kaut kam vairāk, bet ne uz ekrāna – jūsu prātos. Filma nepiedāvā nedz jautājumus, nedz atbildes, tā atspoguļo emocijas.

.

.

SLIKTĀKĀS

Divzvaigžnieces un sliktāk:

.

The Guilt Trip 2012

1 stars

Nav saprotams, vai aktieri vairs nesaprot, ka šis lētais un slinkais humors, vairs nav smieklīgs vai tomēr ar pāris (konkrētā aktiera) komēdijām bija gana un nekā tikpat vai attālināti laba vairs no viņiem nav jāgaida. Seth Rogen sānsolis drāmā bija ļoti labs, varbūt tād tā arī turpināt?
Filmā vienu reizi pasmaidīju, un tas arī bija vairāk asociatīvā līmenī un ne uz ekrāna notiekošā dēļ.

.

Maniac 2013

1 stars

Riebīgs un neinteresants slasher. Stils varbūt ir sākotnēji saistošs, bet ātri apnīk un skatītājam vai nu jāsašutinās kāds nu Frodo…ui Elijah Woods šitāds slims manjaks var būt, vai jācer uz kādu interesantu tehnisku risinājumu; nemaz nerunājot par sižeta rozīnīti. Pēc vērtējuma saprotat cik daudz no šīs filmas sagaidāms.

.

The Playroom 2013

2 stars

Jokains klasiskās drāmas apvienojums ar indie filmu. Abu elementi teorijā var darboties kopā, bet ne tik bez izdomas radītā shematiskā veidā kā šī.
Kopumā jau nav slikti, bet tas “princips” radīt filmu radīšanas pēc man kaitina vairāk nekā vienkāršas neveiksmes. Turklāt, J.Hawkes laika tērēšana uz tik nekādām lomām vispār jāvērtē kā noziegums.

.

Broken City 2013

2 stars

Šo filmu par trulu saukt nebūtu godīgi. Tai pa laikā “gudra” un interesanta tā arī nav. Book of Eli un From Hell režisors ar ierastajiem instrumentiem – ar sajūtu, ka filmas notikumi nolikti uz pauzes, veidotiem šķietami ļoti svarīgiem dialogiem un mūziku, kurai jāsniedz iespaidu, ka ekrānā notiek, kas vairāk nekā mēs redzam, mēģina pacelt šo gaužam parasto “labais vīrs un sliktā amatpersona” stāstu kaut kur augstāk nekā tai pienāktos būt. Neizdodas. Jābūt milzīgiem Wahlberg un Crowe faniem, lai Broken City saskatītu ko vairāk par sestdienas TV filmas standartproduktu.

.

Welcome to the Punch 2013

2 stars

Lai arī mēreni stilīgais kadrējums un filmēšanas stils dod labu filmas atmosfēru, tā tiek pārdozēta ar uzspēlēto dramatismu. Labāk būtu palikuši pie urbānās, sterilās zilganpelēkās vides un kadriem no putna lidojuma, kas izteica vairāk kā McAvoy cietēja/atriebēja tēls kopumā. Tātad, galvenajam šajā filmā – dramatiskajai līnijai, nenoticēju; atlika tikai sulīgās apšaudes un pakaļdzīšanās.