2013.g. Jūnija Labākās & Sliktākās filmas

LABĀKĀS

Pieczvaigžnieces un Četrzvaigžnieces:

.

Stoker 2013

5 stars

Hičkoka stils pār un pārēm, bet tik patīkami to redzēt pārī ar mūsdienīgu kameras darbu, ka pat brīžam pārāk aktīvā vizualitātes/kustības veidošana nešķiet mīnus, vienkārši knifs un rozīnīte.
Ar šo filmu Mia Wasikowska oficiāli iekļūst jaunās paaudzes aktrišu elitē. Saspēle ar Kidman un Goode ekselenta. Jā, protams, viss ir saasināts un uzspēlēts, bet tā tam ir jābūt.
Jo kā gan citādāk veiksmīgi uz Holivudu pārnesīsi D-Korejiešiem un Chan-wook Park raksturīgo filmas garšu?

.

Renoir 2013

4 stars

Neesmu pazīstams ar Renoir dzīvestāstu un mākslieka rakstura specifiku, bet šī filma atstāja iespaidu, ka vēroju patiešām pašu lielmeistaru viņa dzīves nogalē, kad salimību nomocīts, produktivitātē ir apbrīnojams. Nāves tuvošanas dzen. Burtiski.
Ļoti skaists, līgans un vasarai piemērots stāsts, kas prakstiski ne uz brīdi neieslīgst ierastajā bio-pic garlaicībā.

.

Man of Steel 2013

4 stars

Jāpatur prātā, ka Supermens ir amerikāņu pop-mitoloģijas pamatu pamats, – pats stiprākais, varenākais, vienkāršākais un šķīstākais varonis, attiecīgi arī nemodernākais, bez tur jokainiem izgājieniem un ieročiem. Iespējams, muļķīgs pat…infantīls, bet režisora Zack Snyder rokās, stāsta autora un producenta Kristofera Nolana pārraudzībā Tērauda Vīrs ir kļuvis tieši tik drūmāks, dziļāks un modernāks, kā tas piestāv šim tēlam, nepārveidojot tā bezkompromisu taisnības cīnītāja un cilvēku glābēja būtības fundamentālos pamatus. Filma veidota ļoti augstā līmenī, vizuāli perfekta pasaka ar vizuāli perfektu un šķīstu Klārku Kentu, kurš ļoti eleganti ielenkts lielaktieru sabiedrībā ir pieņemami stīvs. Supermena kā Zemes iedzīvotāju vienīgā cerība tam piešķir līdzību ar Jēzu, kas vizuāli arī tiek apstiprināts ar no Terrenca Malika filmām aizgūto šūpojošo, sapnim līdzīgo, filmēšanas stilu un ar to saistīto filmu reliģiozo intonāciju.

.

SLIKTĀKĀS

Divzvaigžnieces un sliktāk:

.

World War Z 2013

2 stars

Apsolūta un galīga oriģinālmateriāla debilizēšana lētā (darbībās) bojevikā, kuram piesaiste (kaut vizuāli) no skatītāju puses līdzinās nullei.
Viena * Bredam par centību, bet otra zombiju skudrveidīgajam mutulim.

.

The Reluctant Fundamentalist 2013

2 stars

Kārtējais darbs, kur arābi lai arī cik pro-amerikāniski ir arābi un beigu beigās ienīdīs amīšus. Iemeslus un mērķus es domāju jums nav grūti izdomāt.
Nesaprotu (jā, piķis) priekš kam samērā zolīdi aktieri spēlē šādās filmās.

.

Hummingbird / Redemption 2013

2 stars

No vienas puses ir uzslavējama Džeisona Steitema vēlme paplašināt savu filmu tēlu emocionālo amplitūdu, šad un tad izvēloties filmas, kur jānobirdina kāda asariņa, jāatveido dzīvē apjucis alkoholiķis vai vienkārši jāizrāda tēvišķas jūtas – kapēc nepadarīt interesantāku kārtējo mordaboju un pie reizes patrenēties aktiermākslā, un galu galā redzēt skatītāju reakciju, bet līdzīgi kā šajā filmā galvenā varoņa paustā atziņā, mēs visi ļoti labi apzinamies, kas šobrīd (un vēl daudzus, daudzus turpmākos gadus) Džeisons Steitems ir, kas viņam vislabāk padodas, turklāt, kaut kādā ziņā uzskatām, ka viņam ir pienākums to mums arī piegādāt. Steitems mēģina iejusties daudz dramatiskākā un no aktierprasmes aspekta daudz prasīgākā lomā nekā viņam ierasts. Vai tas izdevies? Galīgi nē. Bet, jāpiebilst, visu vainu uzvelt aktierim nebūtu godīgi. Scenārija autoram un režisoram Steven Knight labi pārzinot materiālu, vajadzēja saprast, lai filma un stāsts darbotos kā uz papīra sacerēts, galveno tēlu vajadzēja pabalstīt daudz labākiem dramatiskajiem aktieriem. Vai arī vajadzēja tos stingrāk izdresēt.

.

And Now a Word from Our Sponsor 2013

1 stars

Jauks un pat cerīgs uzstādijums, kas diemžēl tā arī paliek īsfilmas materiāla cienīgā izklāstā.
Bet jāatzīst, kolosāla filma priekš drinking game. Katru reizi, kad galvenais varonis atver muti, jāuzmin kuru reklāmu viņš citē.

.

.

Citu filmu vērtējumi atrodami KinoTeikumi sadaļās: Recenzija un Letterboxd dienasgrāmata