2013.g. Maija Labākās & Sliktākās filmas

LABĀKĀS

Pieczvaigžnieces un Četrzvaigžnieces:

.

I’m So Excited!

4 stars

Spāņu populārākais režisors Pedro Almodovars, kas veido vismaz pa vienai filmai pāris gados, ir tiesīgs ik pa laikam pamāžoties un nebūt tik nopietns kā ierasts viņa drāmās. Viņa jaunākā filma ir jokaina, jancīga, slimīga un smieklīga. Režisora rokraksta pazinējiem Esmu Uzbudināts jeb Pasažieru Mīļotāju – trīs vieglprātīgu geju stjuartu “piedzīvojumi” avioreisa laikā būs jauka kinopieredze, kas garantē smaidu sejā visas filmas garumā. Bet visiem kam spāņu režisora daiļrade nav tā tuvākā, šī filma būs tīrās šausmas, jo nespēs adekvāti uztvert absurdo notikumu virpuli, kurā pamīšus ar histēriju un relaksētu vieglprātību problēmu risināšana notiek šķietami amatieriskā, telenovelēm līdzīgā, izpildījumā. Nevar noliegt, ka skeptiķu un nīdēju saskatītais šajā filmā arī ir, bet šajā gadījumā viss atkarīgs, cik ļoti skatītājs ir gatavs atšķirīgam, (atļaušos teikt) svaigam skatam uz komēdijas/drāmas žanru.

.

Phil Spector

4 stars

Kārtējā (paredzu) HBO Golden Globe nominācija. Al Pacino un Helen Mirren dialogu smalkmaizīte. Nevar noliegt, ka filma ir izteikta tv filma, bet izvēlētais stils, notikumu atainojums un galveno aktieru darbs to nostāda galvastiesu augstāk. Priecē, ka ierobežotais budžets ir licis koncentrēties uz citām, pilnīgi noteikti, svarīgākām lietām, bez centieniem par lētu naudu paveikt ierasto.
Sāk izskatīties pēc sistēmas – Al Pacino savu patieso aktierprasmi demonstrē tv produktos – Angels in America, You Don’t Know Jack un tagad šis.

.

Pain & Gain

4 stars

Reiz kāds teica, ka pasauli neiznīcinās vienkārši stulbums, bet gan stulbeņi, kas tikuši pie varas. Aptuveni šī doma arī caurvij jaunāko Maikla Beja “mazbudžeta” filmu. Režisors un scenāristi noreducējot uz patiesiem notikumiem balstīto traģisko stāstu par dzīšanos pakaļ amerikāņu sapnim līdz tīram adrenalīnam un vājprāta esencei, pievienojuši tam milzīgu devu komisma, ir panākuši savdabīgu, bet ļoti iedarbīgu asa sižeta komēdiju, kura liks jums no visas sirds smieties kaut īstenībā nekā smieklīga šajos notikumos nav. Filma iemieso sevī to jautro, muļķīgo un vizuāli nevainojamo asa sižeta piedzīvojumu filmu stilistiku, kas mūsdienas ir retums. Lai vieglprātīgāka skatīšanās (kā to režisors arī ir iecerējis) atcerēsimies, ka filmas ne obligāti ir par stāstu, ko tās atspoguļo, bet gan par to kā tās ir veidotas, kādas tūlītējas emocijas redzētais izraisa un kāda ir filmas pēcgarša.

.

The Great Gatsby

4 stars

Var jau ņemties un spļaudīties par jaunāko Frānsisa Skota Ficdžeralda romāna Lielais Getsbijs ekranizāciju, kuru radījis Baza Lurmana kungs, jo tā, ziniet, nedara godu oriģinālam un viss tajā šķiet butaforisks un sintētisks. Tomēr šķiet, lamas šoreiz ir ļoti nevietā. Domājot par šādām – mazliet par traku pārspīlētām – klasikas ekranizācijām, vienmēr nākas sev atgādināt, ka labāk tā nekā mērenā viduvējībā. Kopumā jāsaka, ka uz kādu laiku noteikti Baz Luhrmann filma Great Gatsby / Lielais Getsbijs godam nopelnījusi saukties par kino krāšņuma un glamūra etalonu. Vērtējiet, kā gribiet šādu pieeju, bet filma ir noteikti uzmanības vērta.

.

.

SLIKTĀKĀS

Divzvaigžnieces un sliktāk:

.

Aftershock

2 stars

Filmas Hostel tipa komiskās šausmas apvienotas ar visiem pārējiem iespējamiem žanriem. No komēdijas līdz siekalainai drāmai ir tikai viens solis. Fascinē un saista trash pieeja. Lai arī filmas pusratā viss šķita debīls un neprofesionāls, interesēja sižeta realizācija. Kaut kādā mērā attaisnoja gaidas.

.

Fast & Furious 6

2 stars

Nav jau tā, ka no Fast and Furious 6 gaidīju, kaut ko “reālu” un “ticamu”. Es neiebilstu pret ilgstošām un pārspīlētām lielceļa pakaļdzīšanās ainām, kur superdārgajām vintage muscle automašīnām pa vidu ir tanks. Militāras kravas lidmašīnas savaņģošana ar viņčām šķiet vājprātīga, bet žanram piedienīga ideja. Arī cilvēku lēkāšana no viena uz otru nenormālā ātrumā traucošiem transportlīdzekļiem ir ārkārtīgi komisks, bet pieņemams izgājiens. Bet, kad visīstāko un sākotnēji tīru popkorna filmu sāk barot kā kaut ko nopietnu, nostaļģisku un drāmai līdzīgu emocionālu gabalu, gribas silti ieteikt veidotājiem pārdomāt savus turpmākos soļus un varbūt atcerēties, ar ko tas viss pirms divpadsmit gadiem sākās un kādēļ nostrādāja.

.

Bullet to the Head

2 stars

Savā tukšumā un lēnīgumā simpātisks gabals. Nostaļģiski simpātiskās izjūtas vērojot veterānu Stalloni tur filmas uztveri virs līmeņa, kurā tā īstenībā ir. Domāju, veidotāji to ļoti labi apzinās. Kas arī apsveicami. Filmā ir spilgts dialogs uzreiz pēc C.Slater varoņa cauršaušanas.

.

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2 stars

No vienas puses jau nekaitīgs, stilīgais un modernais dark&funny pasaku štruntiņš, bet tik ļoti atgādina visus priekštečus, ka nešķiet vajadzīgs. Ne smieklīgs, ne aizraujošs.

.