Atsauču turpinājums [filma: 22 Jump Street / Džampstrīta 22]

Nekā jauna šajā pasaulē nav. Vienalga, vai tas uztverams kā pesimistisks fakts vai vienkāršs konstatējums, ar kuru vieglāk samierināties nekā cīnīties pret to. Filmas 22 Jump Street veidotāji, kas jau veidoja sākotnēji nīsto un par nevajadzīgu dēvēto seriāla 21 Jump Street ekranizāciju, to labi apzinās. Vienalga, kuru no minētajām versijām, bet visticamāk jau otro. Tādēļ viņu lēmums nebija censties radīt divriteni no jauna, bet gan pasmieties par to, kāds tas ir.

 

Proti, filma 22 Jump Street ir ne tikai sevi, t.i. pirmo filmu, parodējoša, bet arī pārpildīta ar bro-mance atkāpēm un zīmīgāko (arī absurdāko) spriedzes/bojeviku filmu ainu atsaucēm. Kas patīkami, ka atsauces ir gan uz svaigām (tai skaitā uz vienu no šīs filmas galvenā varoņa, aktiera Channing Tatum aizgājušā gada gandrīz lielāko izgāšanos White House Down), gan uz jau pavecākām, kā piemēram Bad Boys 2 (jā, jau vairāk kā desmit gadi kopš šī filma dzīvojās pa kinoteātriem). Bet nesatraucieties, ja šis aspekts šķiet pārāk sarežģīts komēdijas žanram, jo nedomāju, ka nespēja identificēt konkrētas filmas atsauci traucēs pasmieties par apspēlētajām bojeviku klišejām un vienkārši jestriem notikumiem. Tās ir manas (iespējams ļoti naivas) cerības un ticība, ka ne tikai pirdienu, fekāliju un fiziskie joki spēj uzjautrināt kinoteātra apmeklētājus.

 

Ja aktieris Jonah Hill nu jau ir komēdijas žanra klasika (ar iespaidīgiem panākumiem drāmas žanrā – divas Oskaru nominācijas), tad kaut kādā ziņā Channing All Over Your Tatum a.k.a. Channing Tatum komiķa talants joprojām ir patīkams jaunums, kur pasmaidīšana par savu atlētismu un mačoisko tēlu nopelna daudz žetonu un veiksmes tuvākajai nākotnei. Jāatzīmē arī fakts, ka režisoru duets Phil Lord, Christopher Miller, kuri radījuši multenes Cloudy with a Chance of Meatballs, Lego Movie un filmu  21 Jump Street, pēc jaunākā veikuma jau diezgan oficiāli ir ierindoti mūsdienu (lasi šībrīža) Holivudas pieprasītāko komēdijas žanra autoru vidū, kuru katrs nākamais solis tiks sagaidīts ar neadekvātu ažiotāžu. Vēlu veiksmes nenoslīkt naudas kārē un sevis atražošanā!

 

Lai viss nebūtu tik rožaini, jāpiebilst, ka arī šī modernā un rupjā (R-rated) komēdija nav pietiekami daudz laika veltījusi savam vizuālajam tēlam un filmas pieslīpēšanai montāžas telpā. Tā pat kā visas citas šī žanra filmas, arī šī šķiet nedaudz par pastieptu – kopējā kvalitāte tikai uzlabotos, ja filmas ainas būtu mazliet savāktākas. Arī daudzās filmas atsauces būtu efektīgākas un atpazīstamākas, ja būtu krietni vairāk piedomāts pie fimēšanas manieres.

 

Bet, protams, tā ir tāda kasīšanās ap sīkumiem, jo kopumā šāda līmeņa lielbudžeta komēdijas līdz skatītājiem nonāk ļoti reti, tādēļ jācenšas izbaudīt un nepievērst uzmanību sīkumiem.

 

Vērtējums: 3 / 5

.

.