Green Room Kannu kinofestivāls 2015

“A young punk rock band titled Ain’t Rights find themselves trapped in a secluded Neo Nazi venue after stumbling upon a horrific act of violence.”

Divus gadus pēc filmas Blue Ruin pirmizrādes Kannu filmu festivālā, režisors Jeremy Saulnier atgriežas ar savu trešo (jā, trešo – pretēji daudzu domām, Blue Ruin nebija debijas darbs) filmu Green Room. Ļoti asiņainu un nežēlīgu slasher tipa filmu, kas, neskatoties uz jautro gājumu, ņemot vērā Blue Ruin, liek mazliet vilties. Ar Green Room režisors darbojas mazliet drošākos un pārbaudītos apcirkņos un nav tik inovatīvs – pārsteidzošs un emocionāls kā iepriekšējais darbs.

Nepārprotiet – Green Room, kopumā skatoties, ir ļoti efektīgs darbs un būs godāts žanra cienītāju aprindās… kā arī visticamāk finansiāli veiksmīgāks par Blue Ruin. Vienkārši kaut kā šķiet, ka ar šo darbu režisors radošā ziņā ir mazliet paslinkojis – nav gājis tālāk, bet gan atgriezies pie sava debijas darba Murder Party noskaņas un tēmām.

Green Room aizsākas klasiskās jauniešu šausmu filmu aprisēs, kurās skatītājs tiek iepazīstināts ar galvenajiem varoņiem, šajā gadījumā pank-roka grupas dalībniekiem, tādejādi veidojot emocionālo sasaisti. Diemžēl Jeremy Saulnier šajā sadaļā kaut kas samisējies ar filmas ritmu un vairāki sapņaini audio-vizuālie iestarpinājumi tikai jauc galvu. Ievada daļa šķiet vairāk kā laika stiepšana, kas īpaši jūtams, kad sižets atīstījies līdz momentam, kad “nu tik ies vaļā” un gaisā būtu jājūt deguma smaku, bet īstenībā gribās izlaist pāris ainas. Brīdī, kad Green Room ieiet savā asinspirts realizācijas sadaļā, filma “atdzīvojas”. Skaidri redzams, ka režisors zina, ko dara, un viss notiek kā pēc grāmatas; pārsteigumiem pilnas grāmatas.

Bet jau filmas izskaņā, kad gandrīz ļaunākais situācijas atrisinājums jau noticis, un jāpieliek visam punkts, filma pāriet pārguruma, nespējā būt par kaut ko pārsteigtam stadijā, kur viegli atpazīstamās filmas Blue Ruin iezīmes būtu nostrādājušas daudz labāk, ja vien filmas sākuma daļā tēlu iepazīstināšana būtu notikusi veiksmīgāk. Šajā filmas realizācijas variantā dzīvi palikušiem tēliem ir viegli karikatūrisks piesitiens un filmai asiņaina, bet gaužam popsīga štruntiņa sajūta.

Vērtējums: 4 / 5