Jaunais, bet vecais [filma: The Amazing Spiderman / Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks]

The-amazing-spider-man-movie-poster-600x375

Galvenais jautājums, kas jaunā Zirnekļcilvēka – The Amazing Spiderman / Apbrīnojamais Zirnekļcilvēks filmas pusratā man radās – vai jauni tehnoloģiskie sasniegumi un nosacīti jaunie aktierīši, kas patiesībā filmā atveido stipri jaunākus tēlus, nekā viņi ir (attiecīgi arī šī izvēle zaudē loģiku), ir gana liels iemesls, lai ar mazām izmaiņām detaļās Spiderman jau zināmās triloģijas par Peter Parker piedzīvojumu aizsākumos radītu jaunu filmu (turklāt nepamatoti garu – 2 stundas 13 minutes)?

 

Diez vai. Filmas veidotājiem skaidrojot filmas sižetisko līniju, daudziem radās jautājums par tik drīzu origins reboot vajadzību, jo relatīvi nesen bija iepriekšējais Spiderman, turklāt ar fantastiskiem panākumiem. Veidotāji to pamatoja, vēstot, ka šī versija savās izpausmēs būšot nopietnāka un tumšāka. Kas neviļus visus vedināja uz tuvāku vai tālāku līdzību ar Christopher Nolan Batman versiju, kas pašā pamatā jau nav produktīvs salīdzinājums un jebkas, kas vēlas būt blakām šim grandam, būs vienmēr labākajā gadījumā otrajā vietā vai vispār nolīdzināts līdz ar zemi. Ko es arī gribētu darīt – tagad redzējis Andrew Garfield tēloto versiju gīka un nesaprastā pārtapšanu par zirnekļu pavēlnieku, neredzu tur ne izteiktu tumšo un raupjo, ne jel kādas citas līdzības ar Batman filmās uzburto noskaņu. Ja nu vienīgi ar “tumšo” viņi bija domājuši divu cilvēku nogalināšanu un 3D (d)efektu. Starpcitu, filmas laikā ik pa laikam paskatījos bez 3D brillēm un konstatēju, ka šīs naudas sūknējamās mašīnas dēļ, lielai daļai skatītāju (kas neredzēs filmas 2D versiju (arī es, jo otrreiz visticamāk neskatīšos) tiek atņemta iespēja izbaudīt skaistas detalizētas un spilgtām, sulīgām krāsām piepildītas ainas…un filmu.

Theamazingspiderman12

Šī Spiderman filma principā ir visparastākais iepriekšējās triloģijas rimeiks, kuram būtu bijis pamats un kaut vismazākā loģika iznākt pēc gadiem trijiem, četriem. To es droši saku, jo pat desmitgadnieki joprojām ar lielu prieku skatās iepriekšējo filmu laidienu, kas manuprāt spilgti apliecina, ka tie nav nekādā veidā novecojuši un ir gana aktuāli galvenajai mērķauditorijai.

Theamazingspiderman7

Atgriežoties pie aktieriem, man jāsaka, kaut arī man ļoti patīk Emma Stone – vienalga vai tā ir maza loma Paper Man vai triumfa solo gājiens Easy A, viņa vienmēr saglabā to pašpuikas tēlu, nezaudējot sievišķīgo pievilcību, arī šeit ar viņas tēlojumu viss ir kārtībā, bet tiklīdz tas jāvērtē, skatoties pēc scenārija loģikas, kurā viņa ir policijas priekšnieka meita, mega korporācijas liellabaratorijas asistente, vidusskolniece un (protams) paša Zirnekļcilvēka draudzene, tā man parādās sejā smaids, jo, manuprāt, pārāk daudz laipu pa kurām te domāts izlēkāt vienam mazam tēlam. Arī pats Peter Parker jeb Andrew Garfield tēls šķiet ne līdz galam atīstīts un atālināts no Tobey Maguire izveidotā. Ja iepriekšējais bija gīks un nedrošs reportieris, tad jaunais Spiderman it kā cenšas būt savrups un savā ziņā dumpiniecisks tēls, kas būtu baigi ok, ja tikai uzrunājot daiļo klasesbiedreni, kā slēdzis neieslēgtos pilnīgi cits tēls ar lielām līdzībām Maguire tēlotajam un es pat saskatīju Andrew Garfield tēlojumā viņa pārinieka no Social Network Jesse Eisenberg mīmikas un ķermeņa valodu, kas principā likās ārkārtīgi amizanti.  

Theamazingspiderman13

Bet nepārprotiet, abi aktieri ir ļoti talantīgi un viņu kopējā aina skolas gaitenī sarunājot, bet nesarunājot randiņu ir filmas izjustākais un patiesākais moments, kas ļaus daudziem skatītājiem pievērt acis uz visu caurvijošo “nevajadzīgi” sajūtu, kura vēl ik pa laikam atkāpjas tikai action ainās, kas, lai arī vērienīgas, neizraisa wow sajūtu.

Posterlabamazingspiderman_4

Salīdzinājumam: Amazing Spiderman un Batman The Dark Knight Rises teaser plakāti.