Kad vairs nav vienalga [filma: Falling Overnight]

Falling_overnight

Kā jau visos stilos un žanros arī neatkarīgajā (indie) kino, kas vispār zināms kā ar jaunradi un izdomu visbagātākais, nereti ir manāmi slinki un tikai atdarinoši, attiecīgi arī garlaicīgi, piemēri. Iespējams, tie vairāk domāti tiem, kas ikdienā neseko līdzi neatkarīgajam kino, jo tas nešķiet gana interesants tieši iepriekšminēto īpašību dēļ. Bet tā nu ir sanācis, ka tāpat kā ar tv seriālu komēdijaktieriem (arī citiem, protams), kas šobrīd bariem vien tiek piesaistīti Holivudas lielbudžeta komedijām (īstenībā nezinu, vai tās visas skaitās lielbudžeta, bet ar šo domāju lielās komēdijas, kas nonāk arī līdz mūsu kinoteātru ekrāniem) atveidot tiem seriāliem līdzīgus tēlus, kuru dēļ ir plaši atpazīstami, tā arī ar neatkarīgo kino – tas pamazām tiek  vilkts uz komerciju un pavairots, akcentējot tā savdabīgumu, nepieradinātību un visu citu, kas nav sakāms par kinoteātru repertuāra standartproduktiem.

 

Falling-overnight-01

Kā piemēru var minēt kaut vai nesenos Lola Versus, Like Crazy un Celeste and Jesse Forever, kuri pilnīgi noteikti nav standart rom-com un nav arī īsti neatkarīgā kino pārstāvji, bet veido tādu labu vidusceļu, kurā ir, kur iedziļināties un attīstīties.

D15cc81b83f38eaebae725c82c1d5a84

 

Bet atgriežoties pie neatkarīgā kino un tieši drāmas žanra, kurā arī jau sen ir izskaitļota panākumu formula – galvenajā lomā mazliet gīkiska paskata savrups un kluss puika, sapņaina un mazliet traka meitene, lielā neticamā mīlestība, skaista un obligāti nezināma indie mūzika, kā arī pāris vēsie pieaugušie, nu tādi, kas zina Vudstoku un brīvības burvību, pa retam gadās kāds tīrradnis, kas, lietojot šos pašus izskaitļotos dotos, spēj uzburt patiešām ticamu un šķietami svaigu skatu.

 

Fall_07ca

Falling Overnight ir režisora Conrad Jackson debija pilnmetrāžas kino. Kopā ar galvenās lomas atveidotāju Parker Croft sarakstījuši scenāriju, atraduši, iespējams, uzlecošu zvaigzni, jaunu talanantīgu aktrisi Emilia Zoryan, uzfilmējuši un arī producenta krēslā paši iesēduši, lai galu galā izveidotu ļoti kvalitatīvu indie gabalu.

91935_gal

 

Iespējams fakts, ka neliku lielas cerības uz šo filmu un arī nekādu informāciju nebiju ievācis par to, rezultātā tikai papildus iespaidoja un vairoja pozitīvās emocijas, bet tas nemaina filmas dabīgo, mazliet miegaino, bet atbilstoši galvenā varoņa veselības stāvoklim, tieši ļoti precīzo, ritējumu un biklās, bet tik zināmās sarunas iepazīstoties. Atšķirīgās situācijas – kādam uzsākot sarunu par neko, pārejot abpusēji interesantās tēmās, vēlāk apmeklējot dzimšanas dienas ballīti, rada klātesamības sajūtu un pilnīgi noteiki līdzpārdzīvojumu.

 

Bet kā papildu drāmas elements, lai Falling Overnight nebūtu kārtējais divdesmitgadnieku pirmās nakts stāsts ar simpātiskiem aktieriem, ir galvenā varoņa veselības stāvoklis. Smadzeņu audzējs. Filmas gaitā – jaukajos notikumos visu laiku netiek piemirsta šī kaite un tas, cik ļoti tā tieši šajos jaunajos apstākļos vairs nav pārdzīvojama ar vieglu humoru un ironiju. Cik ļoti tieši šobrīd vairs nav vienalga, cik labi vai slikti noritēs nākamajā dienā paredzētā plānotā audzēja izņemšanas operācija.