Kinoblogeri piedāvā… seanss nr. 15: Django Unchained / Atsvabinātais Džango

Django_unchained_poster_art

Django!

Django, have you always been alone?

Django!

Django, have you never loved again?

Tā dzied Luis Bacalov slavenajā dziesmā, tā dungosim līdzi arī mēs, un jau pavisam drīz – nākamā gada 17. Janvārī, 18:30, Kino Citadele 11. auditorijā, kur norisināsies #kinoblogeri piedāvātais “Django Unchained” seanss!

Kventina Tarantino vārds, cerams, neprasa īpašus paskaidrojumus, tāpat kā tas, ka katra viņa filma ir kā svētki un īpašs notikums – kā rūdītiem filmu faniem, tā arī vienkārši kvalitatīva kino cienītājiem. Un šoreiz Tarantino izvēle krita par labu sen lolotam, bet līdz šim tā arī nepiepildītam sapnim – uzņemt īstu vesternu, tāpat kā Tarantino elkiem, režisoriem Serdžio Leone un Serdžio Korbučči! Protams, tikai Tarantino raksturīgajā stilā filmas darbība pārcēlās no mežonīgajiem rietumiem uz ne mazāk mežonīgajiem dienvidiem, kuros tiks izspēlēts vērienīgs atriebības eposs:

Django_unchained_wide-594x309

Sensenos laikos, vēl pirms Amerikas Pilsoņu kara, Dienvidos dzīvoja vergs Džango, kurš ne īpaši labi sapratās ar saviem saimniekiem. Liktenis viņu saveda kopā ar pasūtījuma slepkavu vācieti doktoru Šulcu. Šulcam jānovāc vairāki slepkavnieki, taču viņam vajadzīgs kāds, kas palīdz tos uziet. Tādēļ Šulcs nolīgst Džango, kā balvu apsolot tam brīvību…

Atceroties, ko Kventins izdarīja ar 2. Pasaules kara filmu, ir skaidrs, ka vesterns viņa izpildījumā – jāredz! Turklāt filmā darbojas vairāk labu akieru, kā iespējams saskaitīt uz abu roku pirkstiem (visi grib filmēties pie Tarantino!), starp kuriem īpaši jāizceļ “Oskara” balvas ieguvēji Džeimijs Fokss kā Džango un Kristofs Valcs kā Dr. Šulcs, kā arī trīskārtējs “Oskara” nominants Leonardo Dikaprio savas karjeras pirmajā ļaundara lomā! Neiztiks arī bez Tarantino talismana Semjuēla L. Džeksona, kā arī daudziem, daudziem citiem!

Sagatavošanās darbus šoreiz var iedalīt divās daļās – pirmkārt, būs noderīgi izlasīt šo rakstu, lai saprastu, no kurienes filmai aug kājas un kas to iedvesmojis. Otrkārt, nebūtu slikti arī noskatīties rakstā pieminētās filmas, vai vismaz zināmākās no tām. Trešā iespēja būtu atsvaidzināt prātā “Bēdīgi Slavenos Mērgļus” – kā nekā pats Tarantino apgalvo, ka abas pēdējās filmas stilistiski ir ļoti līdzīgas. Jo arī “Kinoblogeri piedāvā” seansā runāsim tikai par un ap Tarantino un vesterniem – jebkura papildus informācija noderēs, lai laimētu balvas!

Kā jau ierasts, filmu skatīsimies pirmie, dienu pirms tās oficiālās pirmizrādes Latvijā! Tiekamies 2013. gada 17. Janvārī, 18:30, k/t Kino Citadele, 11. Auditorijā!

PIRKT BIĻETES 

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt mūsu blogos! Būsim pateicīgi, ja pārpublicēsiet šo ziņu arī tālāk, un tiekamies seansā –

Sergejs Musatovs, Kinocast.lv

Sergejs Timoņins, Kinokults.lv

Raivis Žvagiņš, Lelde Veidemane, Uldis Burkevics, Nofilmets.lv

Ģirts Luste, KinoTeikumi.lv

Mareks Smilga, KinomMovies.com

 

Djangounchainedofficialposterpt