Kinoblogeri piedāvā… seanss nr. 17: Oblivion / Aizmirstība

oblivion-header

2013. gadu jau droši var pasludināt par kinofantastikas atdzimšanas gadu Holivudā – tik daudz jaunu, skaļu, intriģējošu un vienkārši potenciāli satriecošu fantastikas filmu vienā gadā nav bijis, šķiet, vēl nekad! Bet, kamēr gaidam “Star Trek Into Darkness”, “Pacific Rim”, “Elyseum” un “Riddick” (hinti, hinti!), pirmais un reizē intriģējošākais žanra pārstāvis ir klāt, un ar to arī atsāksim #kinoblogeri seansus pēc ilgākas atpūtas – “Oblivion”, dāmas, kungi un kinogīki!

 

Bijušais karavīrs tiek nosūtīts uz planētu, kur viņa ikdienas uzdevums ir patrulēt un iznīcināt citplanētiešus. Kāda negaidīta ceļotāja ierašanās uz planētas raisa viņā šaubas par to, ko viņš zina par šo planētu, par savu misiju un par sevi pašu…

Pati galvenā intriga saistībā ar šo filmu ir tāda, ka par to patiesībā ir zināms gaužām maz – tas nav ne sīkvels, ne rīmeiks, ne arī grāmatas, komiksa vai videospēles ekranizācija, taču tās budžets pārsniedz 100 milj. USD un galveno lomu atveido Toms Krūzs, tātad kaut kas tur ir!

Un, patiesi, pat ja par ekranizāciju ir nedaudz melots, jo filmas ideju tās režisors Džozefs Kosinskis (“Trons: Mantojums”) sevī iznēsāja veselus septiņus gadus, plānojot to pārvērst skarbā grafiskajā novelē (graphic novel), taču pa vidu gadījās Holivuda, “Trons” un pārējais, pēc kā Džozefs saprata – tagad vai nekad! Ieguvis par sabiedrotajiem Tomu Krūzu un studiju Universal, viņš visas iestrādnes pārvērta vērienīgā fantastikas filmā par vecās pasaules bojāeju un jaunas sākumu – ironiskā kārtā grafiskā novele, kas kalpoja visam par pamatu, iznāks jau pēc filmas pirmizrādes.

Bet mēs pirms filmas gremdēsimies apjomīgā (kā arī absolūti nopietnā un ne-ironiskā) ceļojumā pa fantastikas žanra gaitām Holivudā – sākot ar pirmajiem trauslajiem soļiem un beidzot ar to pašu “Oblivion”.

Tiekamies šī gada 10. Aprīlī, 18:00, k/t Kino Citadele, 11. Auditorijā! Biļetes jau ir pārdošanā:

PIRKT BIĻETES

Oblivion Riga 4