Kinoblogeri piedāvā… seanss nr. 52: The Two Faces of January / Divas janvāra sejas

Pašā vasaras grāvēju sezonas noslēgumā piedāvājam nedaudz atvilkt elpu ar elegantu un izsmalcinātu (un gudru) kino, kurš, turklāt, ir balstīts uz grāmatu – kas, kā to apstiprinās “Harija Potera”, “Krēslas” un (gan jau arī) “Greja Piecdesmit Nokrāsu” fani, padara to par apriori labu!

Ar rakstnieci Patrīciju Haismitu un viņas darbiem kaut reizi saskāries droši vien būs ne viens vien kino skatītājs – gadu gaitā uz ekrāniem ir nonākušas vairākas viņas stāstu ekranizācijas. Visi noteikti ir pazīstami ar Meta Deimona “Talantīgo misteru Ripliju”, pie Haismitas cienītājiem bija pieskaitāms arī lielmeistars Alfrēds Hičkoks (“Strangers on a Train”), drīzumā ir gaidāma arī “The Price of Salt” ekranizācija. Bet šobrīd mūsu uzmanības centrā ir nonākušas “The Two Faces of January” savērptās intrigas:

Filmas darbība risinās 1962.gadā, kad izsmalcināts amerikāņu pāris, harizmātiskais Česters Makferlands (Vigo Mortensens) un par viņu jaunākā, pievilcīgā, sieva Kolete (Kirstena Dansta), ierodas Atēnās, šķērsojot Korintas kanālu. Akropoles apskates laikā pāris sastop Ridālu (Oskars Īzaks) , jaunu, grieķu valodu pārzinošu amerikāni, kurš Atēnās strādā kā gids, papildus ienākumus gūstot apkrāpjot tūristus. Koletes skaistuma apburts un Čestera izsmalcinātības un bagātības vilināts Ridāls piekrīt pāra aicinājumam pievienoties viņiem kopīgās vakariņās. Ridāls nenojauš, ka aiz izsmalcinātās Makferlandu ārienes slēpjas tumši noslēpumi…

“The Two Faces of January” ir scenāriju autora Hoseina Amini (“Drive”, “Snow White and the Huntsman”) debija režijā, un, lai pirmais mēģinājums izdotos veiksmīgs, talkā viņam ir nākuši lieliski aktieri. Galvenajā lomā redzēsim vienmēr fantastisko Vigo Mortensenu (“Lord of the Rings” triloģija), skaisto un burvīgo Kirstenu Danstu, kā arī Oskaru Īzaku – vienu no jaunajiem “Star Wars” dalībniekiem. Tāpēc jāizmanto iespēja un jāatnāk šo talantu novērtēt jau tagad, lai pēc tam, kad visi būs par viņu sajūsmā pēc “Zvaigžņu kariem”, varētu lielīties, ka mēs šo talantu bijām pamanījuši jau krietni agrāk!

.

Mūsu lieldraugi Coffee Inn parūpēsies par karstu & stiprinošu kafijas dzērienu, Jāņa Rozes grāmatnīca – par intriģējošu lasāmvielu, bet LieliskaDāvana.lv– par lieliskām dāvanām kino erudīcijas konkursa uzvarētājiem! Ļoti gaidām Jūs šī gada 7. Augustā 20:10 k/t Kino Citadele 12. auditorijā!

.

PIRKT BIĻETES

.

52-2faces-of-january

Sīkāk par pasākumu varat uzzināt www.kinoblogeri.lv vai mūsu blogos! Būsim pateicīgi, ja pārpublicēsiet šo ziņu arī tālāk, un tiekamies seansā –

Sergejs Timoņins, Kinokults.lv
Sergejs Musatovs, Kinocast.lv
Raivis Žvagiņš, Lelde Veidemane, Uldis Burkevics, Nofilmets.lv
Ģirts Luste, KinoTeikumi.lv
Līva Spandega, FilmuNieki.lv
Daniils Rastoropnovs, KinovKvadrate.com