Kinolektorijs “Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X”: Latviešu variants

LKA Rīgas Kino muzeja un kino «Splendid Palace» rīkotais kinolektorijs «Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X»: Latviešu variants norisināsies kino «Splendid Palace» no 30.10. – 11.12.

Mīla un nāve Spānijas kalnos, home movies 1970-ajos, itāļu modernisma kino cienīga atsvešinātība ostas pilsētiņā, groteska padomju kolhozā, adrenalīnu uzjundoša juvelierveikala aplaupīšana, pirmais un vienīgais erotiskā šausmu kino paraugs latviešu kino – tas viss kinolektorijā «Tas, ko Tu nedrīksti nezināt X».

kinolektorijs

Lektorija X sezona ar nosaukumu «Latviešu variants» veltīta latviešu kino klasikai – piecas no sešām programmas filmām tapušas Rīgas kinostudijā. Filmu programmā ietvertas filmas, kas pārstāv dažādus laikmetus, uzskatu sistēmas, tajās redzami sava laika ekrāna elki un dievietes. Tie ir slavenu režisoru mazāk zināmi darbi, tipiski un ne tik tradicionāli žanra paraugi. Filmu skate radīta arī ar vēlmi filmas uz lielā ekrāna rādīt to īstajos, 35mm kino kopiju formātos, kas mūsdienās kļūst par arvien retāku parādību.

Filmu seansus papildinās kino zinātnieku un kritiķu lekcijas, ievadot skatītājus filmu estētikā, tapšanas vēsturē un laikmeta kontekstā.

Programmā ietvertas filmas:

  • «Noktirne», rež. Rostislavs Gorjajevs, 1966,
  • «Šīs bīstamās balkona durvis», rež. Dzidra Ritenberga, 1976,
  • «Nakts bez putniem», rež. Gunārs Cilinskis, 1979,
  • «Aizaugušā grāvī viegli krist», rež. Jānis Streičs, 1986,
  • «Liekam būt», rež. Aloizs Brenčs, 1976,
  • «Zirneklis», rež. Vasilijs Mass, 1992.

kinolektorijs 2

Lekcijas pirms filmām lasīs: Agris Redovičs, Dāvis Sīmanis, Jānis Putniņš, Daira Āboliņa, Dita Rietuma, Normunds Naumanis.

Lektorija atklāšana notiks 30.10. ar filmu «Noktirne» kino «Splendid Palace» Lielajā zālē.

Ieeja – 2.50 Ls, studentiem ar ISIC karti 2.00 Ls