Sinister 2 Kukurūzas bērnu atblāzmā

Mūsdienu komerckino pasaulē, ja kāda šausmu filma finansiālā ziņā nav bijusi totāla izgāšanās, gandrīz pilnīgi droši tā piedzīvos otro daļu jeb stāsta (pa)turpinājumu. Filma Sinister nav izņēmums – 2012. gada oriģināls ar filmu The Exorcism of Emily Rose, The Day the Earth Stood Still un Deliver Us from Evil režisoru vadībā un Ethan Hawke galvenajā lomā ar “mikro” budžetu 3 milj. $ iekasēja 77 milj. $. Tas pilnīgi droši nozīmēja Sinister 2… Sinister: Chapter 2… Sinister Begins… vai vēl kā tamlīdzīgi būs būt. Tā nu trīs gadus vēlāk un nu jau bez, lai arī necik lielas (magnēt)zvaigznes Ethan Hawke, bet tomēr, uz kinoteātru ekrāniem nonāk Sinister 2.

Kā filmas veidotāji un reklāmas kampaņas apgalvo, filmas otrā daļa dos daudz plašāku ieskatu antīkā bubuļa jeb Bagula pirmsākumos un viņa spēles noteikumos… es atvainojos… rituālos. Kā saka, personificēs iepriekš šaušelīgo grupveida slepkavību noslēpumaino virsvadoni un vairāk skaidros tā saistību ar bezvēsts pazudušajiem bērniem.

Tagad, kad aktieru ar atpazīstamiem vārdiem modes kliedziens piedalīties apšaubāma rezultāta šausmu filmās ir beidzies, šīm filmām ir ļoti minimālas iespējas būt iepriekšējo filmu līmenī. Tām vairs nav centra, kas bieži vien pārmuļātos šausmu filmu elementus un tikai daļēji (lai neteiktu vairāk) pārdomātos scenārijus iekustināja – sniedza tiem minimāli nepieciešamo cilvēcisko raksturu. Arī Sinister 2 cieš no šī “centra” trūkuma, turklāt veidotāji, neizprotami ignorējot šo faktu, izvēlējušies uz trešā (un zemāka) ranga aktieru pleciem uzkraut ne tikai šausmu filmu klišeju atreferēšanas nastu, bet arī mēģinājuši veidot kādu cilvēciski dramatiskāku noti. Protams, rezultātā filmā, par kuras iedvesmas avotu esot bijusi Stīvena Kinga romāna ekranizācija Children of the corn (starpcitu, pirmās daļas iedvesmas avots esot filma The Ring) viss jau pusceļā jūk un brūk, atgādinot izteiktu TV filmas rokrakstu.

Bet tas nav tas būtiskākais kamā filma Sinister 2 grēko (!). Par nožēlu jākonstatē, ka neskaitot pāris mirkļa biedēkļu momentus šī filma ir ļoti mierīga, un ļoti, ļoti attālināti šaušelīga. Tas ir, ja jums arī nav izprotama šausmu filmu klišeja – bailes no maziem (it kā) paša nelabā apsēstiem bērniem. Bet arī tad, pateicoties mēreni netalantīgiem aktierbērniem, dēmona apsēstā ideja neiztur jebkādu kritiku un drīzāk izvēršas par izlutināta un dusmīga uz visu pasauli egoistiska bērna dzimšanas dienas ballītes ideālo plānu.

Vērtējums: 2 / 5