Ultra bonus plus extra stilīga jauniešu komēdija [filma: Scott Pilgrim Vs The World]

Scott_pilgrim_vs_the_world_teaser_poster_wallpaper_01

Filma, kas jānoskatās visiem, kam kaut mazliet patika “Kick Ass” un juta, ka kaut kas tajā trūka vai varēja būt savādāk. Un ja pārsteidzoši brutālās “Kick Ass” ainas likās nevietā, lūdzu – “Scott Pilgrim vs. The World” piedāvā labāku variantu – sitienu rezultātā nešķīst asinis un zobi, bet krājas punkti un uzvaras gadījumā iegūsti kaudzi monētām un enerģijas boostu.

 

kadri no filmas

 

Edgar Wright (Hot Fuzz, Shaun of the Dead) jaunākā filma “Scott Pilgrim vs. The World” pamatā ir sešu sējumu melnbalts komiks par apjukušu jaunieti – bezdarbnieku, kas spēlē rokgrupā, kurai teorētiski ir potenciāls, bet tā vien viss liecina, ka lielo izrāvienu – līgumu ar lielu ierakstu kompāniju viņiem neredzēt kā savas ausis.

 

oriģinālais komikss

 

Filmā Scots tiek iepazīts, kā pilnībā bezmērķīgs vai pat precīzāk būtu teikt bezatbildīgs jaunietis, kas no vienas puses (joprojām) atgūstas no pirms gada izjukušām attiecībā, bet no otras puses tiekas ar par viņu krietni jaunāku viņa grupas fani (groupie). Viss trādirīdis sākas mirklī, kad Scots ierauga amerikānieti, spilgtmati Ramonu. Lai iekarotu meitenes sirdi Scotam nākas cīnīties ar viņas septiņiem bijušajiem draugiem. Un ar cīņu es patiešām domāju kautiņus. Kautiņus kādus mēs visi pazīstam no vecajām (labajām) sit un bliež videospēlēm.

 


 

Jāuzteic filmas veidotājus par perfekti noslīpēto stilu. Praktiski visas ainas ir papildinātas ar vizuāliem, tekstuāliem (piemēram: ieejot tualetē: Pee Level, kluba info: Fan Facts, pārlaižot skatu telpai parādās informācija par tajā esošajām mantām), skaņas un vizuāli tekstuāliem elementiem (RrrrRRrrr, Boooom, Kraaakh, Wshhh, Pooww) – rozīnītem, kas padara filmu ārkārtīgi līdzīgu dažbrīd komiksu grāmatai, dažbrīd kautiņspēlēm, kā Street Fighter vai Mortal Combat. Arī sociālo tīklu lietotāji, īsziņu aktīvi sūtītāji un vienkārši interneta lietotāji pamanīs tur dažnedažādākos elementus, kas filmās parasti netiek izmantoti.

 


 Visu to labāko jāsaka arī par izvēlētajiem aktieriem. Lai arī Scott Pilgrim lomā tik pat labi kā vienmēr mīļo tēlu atveidotāju Michael Cera (Juno, Superbad, Nick and Norah’s Infinite Playlist) varēja ielikt aktierus Jesse Eisenberg (Social Network, Zombieland, Paul Dano (Gigantic, Little Miss Sunshine), DJ Qualls (Road Trip), tomēr nepamet pārliecība, ka izvēle ir izdarīta pareizā. Gandrīz visi aktieri ir jāuzslavē, bet īpaši spilgts bija Scota homoseksuālais istabas biedrs, ar kuru (un dažreiz biedra drauģeļiem) viņam nākas dalīt guļammatraci. Šķiet praktiski visās ainās viņš ir piedzēries vai pohains, bet tas viņam neliedz sūtīt īsziņas ar klačām par Scota privāto dzīvi pāris sekundes pēc to uzzināšanas vai pat miegā! Arī ļaundaru lomas izvēlētas ar spēcīgu ironijas devu.  Starp tiem parādās topošais Kapteinis Amērika – Chris Evans kā uzpūtīga spriedzes filmu zvaigzne, pēdēja uzlējuma Supermena atveidotājs šajā filmā parādās kā slimīgs bio produktu piekritējs un kā galvenais (pēdējais boss) bijušais ļaunais Ramonas draugs ir Jason Schwartzman, kas manīts tādās komiskās filmās kā Darjeeling Limited, I Heart Huckabees, un protams, lieliskajā seriālā Bored to Death.

Ja gribiet, variet, un vispār ir vajadzīgs, atmest visus slāņus, rozīnītes, skaņas, kā arī pārējo visu pārējo notiekošo miksli, šī filma ir pavisam vienkārš pusaudžu mīlas stāsts ar ļoti paredzamu stāstu un nobeigumu.

Es gan jums to neieteiktu darīt! :)

P.S. Filmas vienīgais mīnus ir tās garums. Saīsinātu par kādām 15 minūtēm un beigu kautiņi nešķistu tik monotoni!