Vieglprātīgi un izklaidējoši [filma: Premium Rush / Ātrā Piegāde]

Premium-rush-poster

 

Šķiet Premium Rush sakarā nedrīkst piemirst, ka tā ir veidota tā, lai arī bērni varētu skatīties (PG-13, jeb Forum Cinemas lapā: +7), un to, ka režisors un scenāristsDavid Koepp vislabāk pazīstams kā Jurassic Park un Spider-Man autors. Ja šīs divas, šai filmai ļoti būtiskas lietas patur prātā, Premium Rush ir laba aizejošās vasaras lielbudžeta kases grāvēju sezonas izskaņas filma, kura ar savu vienā teikumā izstāstāmo sižetu, spēj veiksmīgi noturēt skatītāja uzmanību uz visām tās nepretenciozajām deviņdesmit minutēm.

 

 

Premium-rush-image09

 

Lietojot ierastos elementus un ļoti paredzamos trikus, Premium Rush ar laba ritma palīdzību un precīzu aktieru izvēli ir notikumiem un negadījumiem bagāts brīvdienu kino nieciņš, par kuru ir lielāks prieks, nekā par kādu uzpūstu un vērienīgu produktu, kas savā ego pilnveidošanā ir mazliet aizmirsis, ka ir un paliek vien nekas vairāk kā popcorn kino.

 

 

Premium-rush-image04

Lai arī daža lieka aina ar tēlu iepazīstināšanu un galvenās jezgas vaininieces asaraino stāstu pabojā kopējo filmas iespaidu un nobremzē notikumu gaitu, arī šis elements ir vajadzīgs (atkal atceramies filmas skatītāju vecuma ierobežojumu un ar to saistīto auditorijas specifiku) un pamatots, bet man par pārsteigumu ne pārāk kaitinošs. Tas ir check-list punkts, kas jāizpilda, lai filma būtu precīzi iekļāvusies izvēlētajā formulā un tur neko nevar padarīt.

Premium_rush_joseph_gordon_-_levitt

 

Bet kā galveno Premium Rush veiksmes faktoru jāatzīmē abu galveno aktieru spēle. GanJoseph Gordon-Levitt kā karstgalvis velokurjers ar pārliecību, ka fixie bike ir drošākais un  attiecīgi – vienīgais loģiskais divriteņa veids, lai pārvietotos pārpildītajās Manhetenas ielās, ganMichael Shannon kā negantais un problēmās līdz ausīm ieslīgušais policists, abi ļoti labi apzinās, ka viņu uzdevums nav tēliem piešķirt kādu īpašu dramatismu un dziļu personību. Tas Premium Rush glābj no ļoti raksturīgas kļūdas, kad teorētiski vieglas spriedzes filmas kļūst kaitinošas, jo ir smagnējas un liekiem elemetiem pārpildītas.

 

 

 

Arīdzan cīmredzams, ka pašam Joseph Gordon-Levitt šī velokurjera loma iet pie sirds vairāk, nekā nesenā cilpotāja (Looper) loma. Šeit viņam nav līdz milimetram jānostrādā katra kustība un sejas izteiksme – tas atbrīvo un dod tēlam vajadzīgo vieglprātību. Tāpat komiksveidīgais un komēdijām raksturīgais ļaunais, bet gaužām neveiksmīgais Michael Shannon policista tēls ir dusmīgs, bet tik smieklīgs, ka piemirstas, ka mēs skatāmies uz vienu no šī brīža spēcīgākajiem dramatiskajiem aktieriem. Un kas gan var būt labāk kā filmā skatīties un vērot tēlus, nevis konkrēto aktieri un viņa brenda atstrādāšanu?

 

Premium-rush-image06

 

Vajadzīgo svaiguma devu, principā, klasiskā spriedzes komēdijā (bez one-liner jokiem), sniedz ar velokurjeru nodarbi saistītās detaļas. Pieļauju, ka tās ir pārāk nepatiesas, dažkārt acīmredzami glorificētas un izteikti idealizētas, lai īstiem velokurjeriem ļautu sevi kaut kādā ziņā identificēt ar šo filmu, bet kā pilnīgiem profāniem (kādi ir lielākā pasaules iedzīvotāju daļa šajā šaurajā profesijā) tā sniedz pietiekami daudz atšķirīgā, un nebūtu kā citkārt garlaicībā jānopūšas pie kārtējās mašīnas palēkšanās un šļūkšanas pa asfaltu.