Zem režisora Maikla Beja preču zīmes [Seriāls: The Last Ship]

TV kanāla TNT ševs Michael Wright ar 2014. g. gada jaunajiem seriāliem ir iecerējis reorganizēt kanāla saturu, mazliet pamainīt fokusu un uzrunāt jaunas auditorijas. Kā paši saka: “jaunā sezona iecerēta drosmīgāka un ambiciozāka”. Kā viens no apliecinājumiem tam ir kanāla slogana jeb saukļa maiņa. “We Know Drama” tika nomainīts uz abrievatūrai TNT (sprāgstvielai Trinitrotoluolam izplatīts saīsinājums) tik ļoti instinktīvo “Boom” (protams, oriģināli kanāla TNT abrievatūra nav saīsinājums šai sprāgstvielai, bet gan Turner Network Television). Līdzīgi kā kanāls Starz kādu laiku atpakaļ nomainīja savas produkcijas fokusu, tādejādi palielinot efektivitāti un viešot skaidrāku skatu nākotnē, arī kanāls TNT iet uz to – piedāvājot vasaras sezonā divus jaunus spriedzes ainu pildītus seriālus.

 

Pirmais seriāls, kas raksturo kanāla jauno identitāti, ir Holivudas eksplozīvākā režisora Michael Bay producētais (executive producer), pēc rakstnieka William Brinkley grāmatas motīviem tapušais seriāls The Last Ship. Tas vēsta par kaujas kuģi un tā apkalpi, kuri pavadījuši 4 mēnešus misijā, bez sakariem ar ārpasauli, atgriežas un konstatē, ka 80% planētas civilizācijas ir inficējusies ar nezināmu vīrusu un izmirusi. Atlikušie 20%, kā nu kurš prot, cīnās par izdzīvošanu.

 

Šādi, apokaliptiski priekšnoteikumi skatītājiem garantē lērumu kaujas ainu, dzelžainu loģiku (lasi, stīvu un kokainu) dialogus un daudz, daudz sprādzienus. Jo ko gan citu sagaidīt no Michael Bay. Kā apgalvo kanāla šefs, Michael Bay iesaiste projektā nav bijis vien truls reklāmas triks, kas labākajā gadījuma aprobežotos ar scenārija caurskatīšanu un savas svētības došanu. Tikai pateicoties Michael Bay mīlestībai pret militārām lietām un labiem sakariem ar ASV jūras kara floti, seriāla pilotsērijas vajadzībām flote uz veselām trim nedēļām (un vairāk kā mēnesi pārējās sezonas filmēšanai) atļāva izmantot 150m garo kaujas kuģi, kas redzams seriālā. Salīdzinājumam – Holivudas lielbudžeta filma Battleship atļauju filmēt kuģa ainas ieguva tikai uz trim dienām. Lai sprādzieni un citi specefekti seriālā izskatītos maksimāli tuvu Michael Bay filmās redzamajiem (protams, jāņem vērā budžetu milzīgo atšķirību), režisors seriāla filmēšanas komandai piesaistīja savu filmu specefektu komandu, bet par ievadsēriju režisoriem izvēlējās John Mostow (U-571, Terminator 3) un Jack Bender (Lost, Alcatraz, Under the Dome).

 

Lai arī vadība neatklāj katras sērijas budžetu, viņi apgalvo, ka apzināti neesot pilotsērijai tērējuši vairāk naudas nekā turpmākajām. Mēģinājuši visu sēriju budžetus noturēt vienā līmenī. Tas darīts, lai izvairītos no pārmetumiem, kas nereti izskan lielbudžeta un lielrežisoru kūrētu pilotsēriju virzienā, kad pirmās sērijas ir izteikti vērienīgākas un dārgākas nekā pārējās sezonas sērijas.

 

Šobrīd izrādītās pirmās divas sērijas apstiprina solīto – tas ir Michael Bay cienīgs produkts ar visu no tā izrietošo. Jā, dialogi ir absolūti nebaudāmi un skolas drāmas teātra līmenī. Sižets ir tik lineārs, cik nu tas iespējams, bet, kas saista un ir seriāla galvenais trumpis, tā spraigā gaita un nemitīgie sprādzieni. Viss kā vasaras kino ierasts. Vēriens ar kādu filmēts šis seriāls ir ne uz matu sliktāks kā, teiksim lielbudžeta bojevikus filmēja pirms aptuveni 10 gadiem. Iespējams, ka pārspīlēju, bet iespaids, kādu atstāj šīs seriāls, ir vērā ņemams. Manuprāt, šis seriāls ir labs risinājums tiem, kuri kaut kādu iemeslu dēļ neapmeklē kinoteātros demonstrētos liel-grāvēj-bojevikus, bet vēlas piedzīvot līdzīgas izjūtas. Tas līdzīgā kvalitātē piedāvā precīzi to pašu un, kas bonuss, ja nu nākas vilties, par to nav jāmaksā.

 

Kanāls TNT šobrīd ir pasūtījis pilnu sezonu – 10 sērijas, pirmo sēriju noskatijās 5.3 milj. skatītaju, kas ir ļoti pieklājīgs cipars. Tas dod cerības, ka seriāls The Last Ship izdzīvos ilgāk nekā viņa līdzinieks, kanāla ABC 2012.g. nogalē startējušā militārā propaganda Last Resort, kurš knapi izvilka tikai pirmo sezonu un tika kancelēts.
.